Ana Sayfaya DönMüslim Gündüz Efendi, internet üzerinden aczmendi.tv adresinden canlı yayınlanan sohbetinde anayasa değişikliği ve Başkanlık Sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Biz Müslümanca, bu memlekette rahatça yaşamak istiyoruz diyen Müslim Gündüz Efendi, bu güne kadar kanuni hiçbir değişiklik yapılmadığını, durumun yönetmeliklerle idare edildiğini söyledi. 

Müslim Gündüz Efendi, mevcut idarenin yol, köprü gibi icraatlarının gayet iyi  fakat yetersiz olduğunu ve köklü değişikliklere gidilmesinin gerektiğini vurguladı.

Sözlerine saatin, günün, dakikanın hesaplı olduğunu ekleyen Müslim Gündüz Efendi, mevcut idarenin atik davranması gerektiğini belirtti.

Müslim Gündüz Efendi özellikle yabancı devletlerin Başkanlık Sistemi gelmesin, siyasi irade tarafından kanunlarla köklü bir anayasa değişikliği yapılmasın ve Mustafa Kemal'i Koruma Kanunu olan 5816 değişmesin diye dış mihraklar tarafından finanse edilen PKK, PYD gibi örgütler tarafından çıkarılan terörle ülke gündemini meşgul ettiğine dikkat çekti.


  Yayın Tarihi 01.10.2017