Abdulalim Osmanoğlu

SURİYE HADİSESİ
Müslim Gündüz Efendi, mevcut hükümetin kendi çapının çok üstünde işler yaptığını, dahiyane bir planla hareket ettiğini, Osmanlı'nın yeni adıyla ''Hilâfet-i Muhammediye Devleti'' olarak geri geldiğini söyledi.
Başkanlık
Müslim Gündüz Efendi, mevcut idarenin yol, köprü gibi icraatlarının gayet iyi  fakat yetersiz olduğunu ve köklü değişikliklere gidilmesinin gerektiğini vurguladı.
FEODAL AVRUPA HARİTASI
İspanya'ya bağlı Katalonya artık bağımsız olmak istiyor. Ay başında yapması planlanan bağımsızlık referandumu Avrupa'daki ırkçı ve ayrılıkçı hareketlerin bağımsızlık hayalini yeniden gündeme getirdi.
MUSUL VE KERKÜK
Irak’ta yarın yapılacak bağımsızlık referandumu öncesi toplanan Milli Güvenlik Kurulu’nda Türkiye’nin askeri müdahale seçenekleri masaya yatırıldı.
MEVLİD KANDİLİ TAKVİMİ
Kutlu doğum haftası tarihi için 'son dakika' karar açıklandı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kutlu doğum haftası etkinliklerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
ERDOĞAN'DAN İTİRAF
''Türkiye'de her alanda çok büyük reformalara imza attık. İki alanda arzu ettiğimiz gelişmeyi sağlayamadık. Bunlar eğitim ve öğretimdir. Kültürdür'' diyen Erdoğan YÖK'e iki hedef verdi.